Genel

Covid-19 Aşısı Ücretli Olacak! Ücretsiz Olsun Önergesi Reddedildi!

Dünyayı etrafına saran korona virüs hastalığı sonrası aşı mucizesi bulundu. Çeşitli ülkeler aşıların tam koruma sağladığını açıklarken aşı ticareti de başlamış oldu. Türkiye ise aşıyı ilk bulan Çin merkezli şirket ile 50 milyon doz aşı anlaşması gerçekleştirdi. Bu karar sonrasında ise Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aşının ücretsiz olacağını bildirmişti. Bu önerge ise Meclis’de reddedildi. İşte detaylar..

Korona virüs aşısının ücretsiz olması ile ilgili önerge dün Meclis’e sunuldu. Meclis üzerinde yapılan tartışma ve konuşmalar sonrasında ise oylamaya geçildi. Korona virüs aşısı ücretsiz olsun önergesi ise AKP ve MHP oyları ile reddedildi.

Fahrettin Koca: Aşı Ücretsiz Olacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ekranların karşısına geçmiş ve önceki günlerde aşının ücretsiz olacağını bildirmişti. Aşılardan vatandaşlarımızdan herhangi bir ücret asla almayacağız diyen Fahrettin Koca bu sözleri sonrasında Meclis tarafında konuşulan önerge oy çoğunluğu ile reddedilmesine karar verildi.

Aşı Ücretli Olacak

Aylarca aşının ücretsiz olacağı haberleri gündemde yer alırken bu önergenin reddedilmesi sonrasında ise aşının ücretli olup olmayacağı konuşuluyor. Aşı ücretlerinin ne kadar olacağı ise başka bir muamma.

Aşı Ne Kadar Olacak?

Aşı ile ilgili herhangi bir tavan fiyat koyulmazken ne kadar olacağı ise büyük bir merak konusu.

Covid-19 Çin Aşısı

Aşıyla ilgili değerlendirmede, “18-59 yaşları arasındaki sağlıklı yetişkinlerde farklı konsantrasyonlarda ve farklı doz programları kullanan iki CoronaVac dozunun iyi tolere edildiğini ve orta derecede immünojenik olduğunu bulduk.” deniliyor.

Türkiye ise Çin’den alınacak aşının bedava olacağını açıkladı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı