Dizi HaberleriDizilerYabancı DizilerYerli Diziler

48. Uluslararası Emmy Ödül Töreninde 2 Türk İsim

Sevilen oyuncu Tolga Sarıtaş, dünya çapında yüksek prestiji bulunan ödül töreninde, “En İyi Erkek Oyuncu” kategorisi jürisinde yer aldı.

Tolga Sarıtaş Emmy Ödüllerinde Jüri Oldu

Yakın zamanda yayın hayatına başlayan ve pazar günleri Show TV ekranında izleyiciler ile buluşan Arıza dizisinde “Ali Rıza” karakterine hayat veren yakışıklı oyuncu Tolga Sarıtaş, 48. Uluslararası Emmy Ödül töreninde jüri üyesi olarak yer aldı.

Bu yıl 48’incisi düzenlenen törende, ödüller geçtiğimiz akşam sahiplerini buldu. New York’ta düzenlenen ödül töreninde Türkiye’den ise iki önemli isim gündeme geldi. Başarılı oyuncu Tolga Sarıtaş En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde bu yıl da jüri üyesi olarak 2. kez bu görevi gerçekleştirmiş oldu. Sarıtaş’ın oy kullandığı “En İyi Erkek Oyuncu” kategorisinin ödülünü ise geçtiğimiz yılın kazananı Haluk Bilginer açıkladı.

Şahsiyet dizisindeki “Agah Beyoğlu” rolüyle geçtiğimiz yıl Uluslararası Emmy Ödülleri’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü kazanan Haluk Bilginer, Uluslararası Emmy Ödülleri’nde 2020’nin kazanan ismini açıkladı. Covid-19 salgını nedeniyle uzaktan bağlantı şeklinde gerçekleşen yayında İstanbul’un muazzam

Önceki Yıl Kazandı, Bu Yıl Anons Etti

Kız Kulesi manzarasını arkasına alan Bilginer, etkileyici İngilizcesi ile bu yılın kazananı Responsible Child projesinden Billy Barratt’ı duyurdu.

Tolga Sarıtaş Kimdir?

Tolga Sarıtaş, 30 Mayıs 1991 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Türk dizi ve sinema oyuncusudur.

Tolga Sarıtaş Kimdir

Aslen Sivaslı olan yetenekli oyuncu, İstanbul’da doğup büyümüştür. Halil Akkanat Lisesi’nden mezun olan Sarıtaş ilk olarak Esenyurt Belediye Tiyatrosu’nda, Tiyatro Zeytindalı’nda sahne aldı. Ayrıca çeşitli müzik gruplarında baterist ve gitarist olarak yer almıştır. Doğuş Çay, İpana, Pepsi gibi büyük markaların reklam yüzü olan ünlü oyuncu aynı zamanda birçok ödülün de sahibidir.

Haluk Bilginer Kimdir?

1954 doğumlu sinema ve tiyatro oyuncusu. Ulusal ve Uluslararası Sinema ve Tiyatro Ödülü’nün sahibi usta aktör, aynı zamanda başarılı bir televizyon oyuncusu ve dublaj sanatçısı. Son olarak 2019 yılında, 47. Uluslararası Emmy Ödüllerinde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazanmıştır.

Haluk Bilginer

Haluk Bilginer, üç çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olarak, 5 Haziran 1954’te dünyaya geldi. Tam adı Nihat Haluk Bilginer’dir. Annesi ev hanımı Bedriye Hanım, babası İzmirli sigortacı Tahsin Bilginer’dir. Lise son sınıfta okulunun tiyatro koluna girdi ve Demokrat İzmir Gazetesi’nin açtığı liselerarası tiyatro yarışmasında ilk ödülünü aldı. Jürideki tiyatro müdürü Ragıp Haykır’ın davetiyle İzmir Devlet Tiyatrosu’nda konuk oyuncu olarak çalıştı.

Ankara Devlet Konservatuvarında tiyatro öğrenimi gördü. Mezun olduktan sonra İngiltere’ye giderek Londra Müzik ve Drama Sanatları Akademisi`nde (LAMDA) ileri tiyatro öğrenimi gördü. 1980 ile 1991 arasından İngiltere’de çeşitli tiyatrolarda rol aldı.

Hayatını bir süre İstanbul-Londra arasında sürdürdü. 1990 yılında Ahmet Levendoğlu ve Zuhal Olcay ile Tiyatro Stüdyosu’nu kurdu. Tiyatro Stüdyosu`nun Aldatma (Harold Pinter), Kan Kardeşleri (Willy Russell), Derin Bir Soluk Al (Ben Elton), Çöplük (Turgay Nar), Histeri (Terry Johnson) ve Balkon (Jean Genet) oyunlarında başrolleri üstlendi.

Haluk Bilginer Emmy Ödülü Kazandı

1992’de Zuhal Olcay ile evlendi. Çift, birlikte Hollywood’da “Indiana Jones” dizisinde, Türkiye’de de Yavuz Özkan’ın “İki Kadın” filminde rol aldı. Bilginer, 1996’da Tomris Giritlioğlu’nun 80. Adım filminde, ardından “İstanbul Kanatlarımın Altında”, “Usta Beni Öldürsene”, ve “Masumiyet” gibi ödüllü filmlerde rol aldı. 1993’te Türkiye’nin ilk reality şovu olan Sıcağı Sıcağına’yı sundu. Çift, 2004 yılında boşandı.

2006 yılında müzik sanatçısı Aşkın Nur Yengi ile evlenen Bilginer’in bu evlilikten Nazlı adında bir kızı bulunmaktadır. 2012 yılında Aşkın Nur Yengi ile boşanmıştır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı